Tomasz Magda | 29.12.2022

NIENARUSZALNA kopia zapasowa

Istnieje mnóstwo dobrych praktyk w zakresie tworzenia kopii zapasowych, które mają na celu zabezpieczyć dane przed awarią lub cyberatakiem – zasada 3-2-1, szyfrowanie backupu, zabezpieczenie sieci, kopia zapasowa poza siedzibą… przykłady można mnożyć – i dobrze!

Bo chodzi przecież o to, by dane były bezpieczne naprawdę, a nie tylko pozornie.

Ale czy istnieje możliwość, by zabezpieczyć kopię zapasową przed błędem ludzkim, takim jak na przykład przypadkowe usunięcie backupu z aplikacji? Wszak zdarza się to niestety częściej niż byśmy chcieli, a przecież na niewiele zda się nawet najbardziej zaawansowany system do backupu, w sytuacji gdy w pośpiechu klikniemy o jeden przycisk za dużo i nasz backup w sekundę wyląduje w wirtualnym koszu.

Co wtedy? Cóż, wtedy zwykle jest już “po ptakach”…CHYBA, ŻE Twój dostawca backupu dysponuje Twoją bliźniaczą kopią zapasową, która umożliwia szybkie odzyskanie całości  usuniętych przez przypadek danych. Taką NIENARUSZALNĄ kopię zapasową dostawca przechowuje “u siebie” i z przyczyn oczywistych jest ona niewidoczna w aplikacji do backupu – by i ona przypadkowo nie zniknęła :).

NIENARUSZALNA kopia zapasowa to swoisty backup kopii zapasowej, czyli niezwykle ważna funkcjonalność, która zabezpiecza dane przed nieprzemyślanym działaniem w pośpiechu i pod presją, czyli tym, co zwykle generuje różnej maści błędy w codziennej pracy. W przypadku zarządzania kopią zapasową błędy te mają niestety kolosalne konsekwencje, zatem warto asekurować się rozwiązaniem, które nas przed nimi chroni.

A dodamy jeszcze tylko, że NIENARUSZALNA KOPIA ZAPASOWA to część naszej usługi Backupu w Chmurze, dostępna w aplikacji Veeam Backup & Replication, o którą oparty jest nasz system do tworzenia kopii zapasowej. Więcej o usłudze.

Aktualności

Powiązane artykuły

FLOWBERG IT w branży IT istnieje od 2018 roku, a doświadczenie osób pracujących w naszej firmie sięga lat 90. Zajmujemy się usługami IT w obszarach infrastruktury IT, integracji systemów, bezpieczeństwa i oprogramowania.

Flowberg IT Sp. z o.o. | ul. Sucha 3, 50-086 Wrocław | NIP 8943125802 | REGON 369508965 | KRS 0000719384

Spółka wpisana jest do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, której akta rejestrowe przechowywane są przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy: 100000 zł.

Kontakt

Siedziba spółki

  • Sucha 3
  • 50-086 Wrocław

Biuro we Wrocławiu

  • Borowska 283b
  • 50-556 Wrocław

Bezpieczne płatności