OSINT

OSINT

Open Source Intelligence

Wybierz nową zaawansowaną usługę firmy Flowberg IT, polegającą na gromadzeniu i analizowaniu informacji z jawnie dostępnych źródeł, dostosowaną do Twoich potrzeb

Skontaktuj się z nami

Pogłębiona analiza,
łącząca dane z różnych źródeł

Informacje uzyskane za pomocą OSINT są kluczowe w podejmowaniu świadomych i przemyślanych decyzji biznesowych, co przyczynia się do lepszego planowania,  oceny prawdopodobieństwa występowania
poszczególnych zagrożeń, szacowania ryzyka i ogólnego sukcesu przedsiębiorstw.

Jak działa OSINT Flowberg IT?

01

Analiza kompetencji

Badanie strategii i działań rynkowych, dostarcza gotowe informacje do wykorzystania i opracowania własnych strategii biznesowych.

02

Identyfikacja powiązań społecznych

Poprzez analizę relacji między osobami i organizacjami, pomożemy Ci lepiej  zrozumieć struktury społeczne
i biznesowe, wykorzystywane w planowaniu strategicznym i zarządzaniu ryzykiem.

03

Wielowymiarowe podejście

OSINT to również analiza mediów społecznościowych (SOCMINT), rozpoznanie osobowe (HUMINT) oraz
analiza obrazów i danych geoprzestrzennych (GEOINT). Nasze  wielowymiarowe podejście umożliwia kompleksowe działania, pozyskanie i selekcję informacji oraz zrozumienie najbardziej złożonych zagadnień.

04

Analiza zachowania

Zaawansowane narzędzia i metody, które wykorzystujemy w naszej analizie OSINT, zapewniają dokładność
w pozyskiwaniu i analizowaniu danych, co zwiększa skuteczność podejmowanych decyzji, znacząco ograniczając ich czas.

Firmy mogą zbudować solidne i świadome kompetencje w zakresie gromadzenia i analizy informacji z otwartych
źródeł dzięki szkoleniom OSINT.

Skontaktuj się z nami, aby poznać nasze możliwości i zaplanować spersonalizowany  plan szkoleniowy.

Zastosowania
OSINT Flowberg IT

OSINT jest potrzebny tam, gdzie szybki dostęp do informacji może wesprzeć podejmowanie decyzji, anali­ę rynku, zarządzanie ryzykiem oraz działania operacyjne. Dzięki wywiadowi otwartemu zwiększysz swoją przewagę rynkową, poprawisz bezpieczeństwo i podejmiesz świadome decyzje.

Badanie rynku

Nasze działania OSINT umożliwiają poznanie i śledzenie trendów gospodarczych, preferencji klientów, potrzeby i oczekiwania konkurencji. Dzięki temu możesz dostosować swoją strategię
i ofertę do zmieniających się warunków rynkowych.

Monitorowanie konkurencji

Wykorzystując spersonalizowany OSINT, możesz śledzić działania i strategie konkurencji. Dowiesz się, jakie kampanie prowadzą, jakie produkty lub usługi wprowadzają na rynek. Ta wiedza
daje firmie możliwość lepszego dostosowania się i usprawnienia własnych
działań.

Ekspertyza i specjalizacja

Zespół ekspertów OSINT Flowberg IT specjalizuje się w różnorodnych działaniach, oferując kompleksowe wsparcie w zakresie wywiadu gospodarczego i bezpieczeństwa
cyfrowego. Przygotowujemy rzetelną weryfikację źródeł informacji takich jak
aktualne dane, selekcja, walidacja, walka
z dezinformacją.

Wczesne Wykrywanie
zagrożeń

Analizując dostępne informacje, możesz wykryć potencjalne zagrożenia dla przedsiębiorstwa, takie jak cyberatak, degradacja wizerunku marki, negatywny wpływ opinii publicznej. Szybkie reagowanie na te zagrożenia jest kluczowe, aby minimalizować ich wpływ na działalność i chronić reputację firmy.

Uzyskanie realnych
przewag

Analizy OSINT, jakie dostarczamy dla klienta, umożliwiają zweryfikowanie  działań konkurencji takich jak strategie, preferencje, opinie i zachowania. Pozwalają poznać trendy i potrzeby klientów w celu identyfikacji rynku, na którym biznes może odnieść sukces.

Analiza informacji

Nasze działania OSINT umożliwiają identyfikację potencjalnych rynków, analizę danych demograficznych, pomagają
w zrozumieniu lokalnych trendów, preferencji i potrzeb klientów, a także potencjalnych wyzwań i ryzyk. Dzięki skrupulatnie zaplanowanemu dla klienta  procesowi OSINT firmy mogą dokładniej planować swoje strategie wejścia na rynek minimalizując czynniki niepożądane
i zwiększając szanse na sukces.

Nasze zadania realizujemy m.in. w obszarach:

Weryfikacja kontrahentów

Wywiad gospodarczy

Analiza kandydatów
do zatrudnienia

Analiza powiązań
społecznych

Rekonesans na potrzeby
cyberbezpieczeństwa

Analiza działań
konkurencji

Analiza podmiotów startujących i wyłonionych
w drodze przetargu

Szkolenia OSINT dla firm
i szkolenia indywidualne

OSINT Flowberg IT główne korzyści

Najwyższy poziom świadczonych usług

Flowberg IT posiada najlepszy w Polsce wyspecjalizowany zespół ekspertów. Dysponujemy zapleczem i infrastrukturą, która umożliwia bezpieczne przechowywanie i analizę materiałów, w tym materiałów tajnych w chronionym budynku Centrum Danych.

Aktualność

Dzięki OSINT możliwe jest uzyskanie aktualnych danych, kluczowych przy analizie rynkowości, ocenie dokumentów i weryfikacji historii działalności gospodarczej.

Etyka

Korzystanie z informacji publicznie dostępnych eliminuje ryzyko związane z naruszeniem prywatności czy prawa autorskiego, co jest istotne przy weryfikacji autentyczności dokumentów oraz analizie metadanych. Probierzem naszych działań jest zespół prawny, który wspiera nas na każdym
etapie realizacji i gwarantuje legalność oraz transparentność naszych działań we współpracy z klientem.

Szczegółowa analiza

OSINT pozwala na pogłębioną analizę, łącząc dane z różnych źródeł, co jest kluczowe przy weryfikacji powiązań na wielu poziomach, m.in. szeroko rozumianej identyfikacji
i analizie śladów aktywności w Internecie, korespondencji między kontrahentami oraz ocenie wymagań jakościowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Elastyczność

Jednym z naszych głównych priorytetów i założeń jest elastyczność w działaniu. Nasze analizy OSINT adaptujemy do specyficznych wymagań klienta, co jest kluczowe w różnych branżach, skali działalności i ograniczonym czasie.

Koszty i czas

Dzięki naszemu autorskiemu opracowaniu procesu analizy OSINT znacząco wpływamy na obniżenie kosztów i oszczędność czasu po stronie klienta, przez niski koszt danych, szybki dostęp, elastyczność i skalowalność działań. Pozwala to zoptymalizować zebranie i wykorzystanie danych potrzebnych w procesie szybkiego reagowania w środowisku biznesowym.

Jak rozpocząć współpracę?

Skontaktuj się z nami, po bezpłatnej konsultacji ustalimy zakres i cel działań wywiadowczych, które poprowadzimy zgodnie z wypracowanymi wspólnie ustaleniami.

Jakub Karmowski

Dyrektor Działu Osint

1 Step 1
reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

FLOWBERG IT w branży IT istnieje od 2018 roku, a doświadczenie osób pracujących w naszej firmie sięga lat 90. Zajmujemy się usługami IT w obszarach infrastruktury IT, integracji systemów, bezpieczeństwa i oprogramowania.

Flowberg IT Sp. z o.o. | ul. Sucha 3, 50-086 Wrocław | NIP 8943125802 | REGON 369508965 | KRS 0000719384

Spółka wpisana jest do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, której akta rejestrowe przechowywane są przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy: 100000 zł.

Kontakt

Siedziba spółki

  • Sucha 3
  • 50-086 Wrocław

Biuro we Wrocławiu

  • Borowska 283b
  • 50-556 Wrocław

Bezpieczne płatności