OSINT HR

OSINTHR

Open Source Intelligence Human Resources

Wybierz nową zaawansowaną usługę firmy Flowberg IT, polegającą na gromadzeniu i analizowaniu informacji z jawnie dostępnych źródeł, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Pogłębiona analiza,
wieloletnie doświadczenie

Nasze wieloletnie doświadczenie w analizie danych OSINT, będzie solidnym wsparciem dla Twojej firmy w podjęciu świadomych
i przemyślanych decyzji. Rozumiemy imperatyw, jakim jest zintegrowanie informacji potrzebnych w procesie rekrutacyjnym w celu zapewnienia stabilności operacyjnej i ciągłości strategicznej przedsiębiorstwa.

Jak działa OSINT HR Flowberg IT?

01

Analiza kompetencji

Szczegółowa weryfikacja kwalifikacji zawodowych i umiejętności w kontekście wymagań strategicznych stanowiska oraz dogłębne badanie autentyczności certyfikatów, dyplomów i historii edukacyjnej.

02

Weryfikacja przeszłości

Kompleksowa analiza ścieżki kariery, w tym ról, odpowiedzialności i kluczowych osiągnięć. Skrupulatne sprawdzanie rekomendacji i referencji w kontekście potencjału synergii zawodowej.

03

Ocena powiązań

Strategiczna analiza związanych z kandydatem ryzyk, w tym powiązań z działalnością o podwyższonym ryzyku.

04

Analiza zachowania

Precyzyjna ocena obecności kandydatów w mediach społecznościowych ukierunkowana na identyfikację potencjalnych zagrożeń dla kultury organizacyjnej. Wnikliwa weryfikacja zgodności z wartościami i normami etycznymi firmy.

Firmy mogą zbudować solidne i świadome kompetencje w zakresie gromadzenia i analizy informacji z otwartych źródeł potrzebnych w procesie rekrutacyjnym dzięki szkoleniom OSINT HR.

Skontaktuj się z nami, aby poznać nasze możliwości i zaplanować spersonalizowany plan szkoleniowy.

Zastosowania
OSINT Flowberg IT

OSINT HR jest potrzebny tam, gdzie szybki dostęp do informacji może wesprzeć podejmowanie decyzji, analizę rynku, zarządzanie ryzykiem oraz działania operacyjne. Dzięki wywiadowi otwartemu zwiększysz swoją przewagę rynkową, poprawisz bezpieczeństwo i podejmiesz świadome decyzje w obszarze Human Resources.

Aktywne
Zarządzanie ryzykiem pracowniczym

 • weryfikacja obecnych pracowników
 • uzyskanie ciągłości standardów bezpieczeństwa i etyki wewnętrznej
 • identyfikacja obszarów ryzyka
 • określenie i minimalizowanie ryzyka reputacyjnego

Efektywność HR

 • optymalizacja procesów HR z wykorzystaniem inteligencji OSINT
 • percepcja dynamiki zespołowej
 • ocena potencjalnych konfliktów
 • tworzenie strategii zwiększenia zaangażowania i lojalności pracowników

Analiza informacji

 • rzetelna weryfikacja źródeł informacji
 • aktualne dane
 • selekcja informacji
 • walidacja pozyskanych danych

Nasze zadania realizujemy m.in. w obszarach:

Weryfikacji
background check

Analiza tła kandydatów

Analiza powiązań społecznych

Wykrywania ryzyk
związanych z zatrudnieniem

Monitoringu reputacji
pracowników i kandydatów

Weryfikacji zgodności
z regulacjami prawnymi

Badania wzorców
zachowań i tendencji

Weryfikacji wypowiedzi
publicznych i publikacji

Szkolenia w zakresie
OSINT HR

OSINT Flowberg IT główne korzyści

Najwyższy poziom świadczonych usług

Flowberg IT posiada najlepszy w Polsce wyspecjalizowany zespół ekspertów. Dysponujemy zapleczem i infrastrukturą, która umożliwia bezpieczne przechowywanie i analizę materiałów, w tym materiałów tajnych w chronionym budynku Centrum Danych.

Aktualność

Dzięki OSINT HR możliwe jest uzyskanie aktualnych danych, kluczowych przy analizie kandydatów, ocenie dokumentów
i weryfikacji tła.

Etyka

Korzystanie z informacji publicznie dostępnych eliminuje ryzyko związane z naruszeniem prywatności czy prawa autorskiego, co jest istotne przy weryfikacji autentyczności dokumentów oraz analizie metadanych. Probierzem naszych działań jest zespół prawny, który wspiera nas na każdym etapie realizacji i gwarantuje legalność oraz transparentność naszych działań we współpracy z klientem.

Szczegółowa analiza

OSINT HR pozwala na pogłębioną analizę, łącząc dane z różnych źródeł, co jest kluczowe  przy weryfikacji powiązań na wielu poziomach, m.in. szeroko rozumianej identyfikacji i analizie śladów aktywności w Internecie, korespondencji między kontrahentami oraz ocenie wymagań jakościowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Elastyczność

Jednym z naszych głównych priorytetów i założeń jest elastyczność w działaniu. Nasze analizy OSINT HR adaptujemy do specyficznych wymagań klienta, co jest kluczowe w różnych branżach, skali działalności i ograniczonym czasie.

Koszty i czas

Tradycyjne metody weryfikacji kandydatów mogą być kosztowne i czasochłonne. OSINT HR oferuje szybsze i często bardziej efektywne narzędzie do gromadzenia potrzebnych informacji.

Jak rozpocząć współpracę?

Skontaktuj się z nami, po bezpłatnej konsultacji ustalimy zakres i cel działań wywiadowczych, które poprowadzimy zgodnie z wypracowanymi wspólnie ustaleniami.

Jakub Karmowski

Dyrektor Działu Osint

1 Step 1
reCaptcha v3
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

FLOWBERG IT w branży IT istnieje od 2018 roku, a doświadczenie osób pracujących w naszej firmie sięga lat 90. Zajmujemy się usługami IT w obszarach infrastruktury IT, integracji systemów, bezpieczeństwa i oprogramowania.

Flowberg IT Sp. z o.o. | ul. Sucha 3, 50-086 Wrocław | NIP 8943125802 | REGON 369508965 | KRS 0000719384

Spółka wpisana jest do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, której akta rejestrowe przechowywane są przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy: 100000 zł.

Kontakt

Siedziba spółki

 • Sucha 3
 • 50-086 Wrocław

Biuro we Wrocławiu

 • Borowska 283b
 • 50-556 Wrocław

Bezpieczne płatności