Natalia Dutkiewicz | 2.10.2023

XVII Forum Informatyków Samorządowych – relacja z wydarzenia

18 września w Niwkach odbyło się XVII Forum Informatyków Samorządowych. Flowberg IT był partnerem i współorganizatorem tego wydarzenia.

Forum Informatyków Samorządowych to cykl spotkań branżowych z długą historią – pierwsza edycja Forum odbyła się już w 1996 roku (!). Wydarzenie, organizowane pod patronatem Departamentu Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, to miejsce, w którym specjaliści ds. informatyki pracujący w samorządach, mogą dzielić się wiedzą, doświadczeniem i rozwiązaniami w zakresie IT sektora publicznego. To także doskonała networkingowa platforma do wymiany informacji dla osób zaangażowanych w rozwój cyfryzacji administracji samorządowej.

Tegoroczna edycja Forum obejmowała tematy związane przede wszystkim z cyberbezpieczeństwem, aktualnymi trendami w branży security oraz dobrymi praktykami w zakresie ochrony infrastruktury IT. Do najciekawszych prelekcji należały zdecydowanie wystąpienia dotyczące robotyzacji i automatyzacji urzędów, potencjału solarnego w jednostkach samorządu terytorialnego oraz stopnia alarmowego CHARLIE-CRP.

Na scenie wśród prelegentów znalazł się również ekspert Flowberg IT, Tomasz Orłowski, brawurowo przedstawiając przebieg cyberataku w oparciu o Cyber Kill Chain, oraz partner Flowberg IT, Artur Tracz z Cisco, który zaprezentował najlepsze praktyki w zakresie monitoringu aplikacji i systemów. Zwieńczeniem spotkania było losowanie nagród w ramach podsumowania Forum.

Jako partner wydarzenia serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz prelegentom za aktywne uczestnictwo i chęć poszerzania technologicznych horyzontów (goście) oraz dzielenie się unikalną i ogromnie inspirującą wiedzą (eksperci). Organizatorom Forum dziękujemy za możliwość współtworzenia tak wyjątkowego spotkania.

Do zobaczenia w następnej edycji!

Aktualności

Powiązane artykuły

FLOWBERG IT w branży IT istnieje od 2018 roku, a doświadczenie osób pracujących w naszej firmie sięga lat 90. Zajmujemy się usługami IT w obszarach infrastruktury IT, integracji systemów, bezpieczeństwa i oprogramowania.

Flowberg IT Sp. z o.o. | ul. Sucha 3, 50-086 Wrocław | NIP 8943125802 | REGON 369508965 | KRS 0000719384

Spółka wpisana jest do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, której akta rejestrowe przechowywane są przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy: 100000 zł.

Kontakt

Siedziba spółki

  • Sucha 3
  • 50-086 Wrocław

Biuro we Wrocławiu

  • Borowska 283b
  • 50-556 Wrocław

Bezpieczne płatności